Od post-punka, przez amerykański folk, po taniec

Do programu Inside Seaside dołączają Kevin Morby, Hania Rani, Christian Lee Hutson, Kerala Dust i SPRINTS. Karnety i bilety 1-dniowe w puli Regular Tickets są dostępne do 31 sierpnia.

Folkowe piosenki, przestrzenne połączenie fortepianu i instrumentalnej elektroniki, pulsujący indie pop czy post-punkowe katharsis – Inside Seaside ogłasza kolejny zestaw artystów zza granicy i jedną, specjalną artystkę z Polski.

Kevin Morby bywa porównywany do Boba Dylana i Lou Reeda. Jego najnowszy album, “This Is A Photograph”, jest w dużej mierze poświęcony jego lękowi przed śmiercią, ale także ujawnia radości i nadzieje muzyka. Album został dobrze przyjęty zarówno przez krytyków, jak i publiczność, a na Inside Seaside zobaczymy go razem z całym zespołem.

Hania Rani jest wielokrotnie nagradzaną pianistką, kompozytorką i wokalistką. Była kilkakrotnie nominowana do Fryderyków, otrzymała Paszport Polityki, a jej sesje koncertowe dla Cercle, NPR, KEXP czy w Studiu S2 mają miliony odsłuchów i wyświetleń. Na najnowszej płycie, “Ghosts”, łączy brzmienie fortepianu z elektroniką oraz głosem. Jej występ na Inside Seaside jest jedynym ogłoszonym na tę chwilę koncertem w tym roku w Polsce.

W swojej twórczości Christian Lee Hutson łączy country, americanę i folk, za pomocą których opowiada o zmianach i doświadczeniach. Wszystkie te inspiracje i brzmienie wpływają na to, że czujemy się sami ze sobą w porządku. Na ostatniej płycie, “Quitters”, Hutson tworzy portret miejsca, z którego pochodzi – pełen nostalgicznych spojrzeń pomieszanych z rezygnacją i uwolnieniem, ale też przyjmujących specyficzną formą pociągających i chwytliwych piosenek. Producentką dwóch wydanych przez niego albumów jest przyjaciółka muzyka – Phoebe Bridgers.

Miłość do muzyki elektronicznej zespołu Kerala Dust łączy się z fascynacją do brzmień indie, co doskonale znajduje odzwierciedlenie w słuchającej go publiczności. Są to zarówno bywalcy imprez klubowych, jak i muzyki rockowej – Kerala Dust w swojej twórczości łączy blues i americanę z elektronicznymi bitami, tworzonymi w bardzo nieszablonowy sposób, a ich koncerty są pełne eksplodującej energii. 

Ich zupełnym przeciwieństwem jest brzmienie Irlandczyków ze SPRINTS: w towarzystwie agresywnych, post-punkowych gitar, grupa przekształca ból w prawdę, pasję w cel, a wytrwałość w siłę. Ich styl nawiązuje do wczesnych Pixies, Bauhaus, czy Siouxsie and the Banshees, a NME określiło najnowszy album grupy jako „mrocznie wyzywający”. Trzewny, garażowy punk owocuje namacalnym poczuciem katharsis.

Wcześniej ogłoszeni artyści drugiej edycji Inside Seaside to IDLES, Black Pumas, The Last Dinner Party, RY X, Artur Rojek, Daria ze Śląska, Skubas, Vito Bambino, Kasia Lins, Rusted Teeth, JAD, Lor, Sad Smiles i USO 9001.

Przed nami kolejne ogłoszenia – zarówno artystów z Polski jak i zagranicy.

Druga edycja Inside Seaside odbędzie się 9-10 listopada w halach AmberExpo w Gdańsku, pod których dachem będzie można uczestniczyć w koncertach i licznych wydarzeniach towarzyszących. 

W sprzedaży są bilety jednodniowe w cenach: 

  • 299 PLN / 249 PLN* Regular Tickets – do 31 sierpnia 
  • 349 PLN / 299 PLN* Final Call Tickets – od 1 września do festiwalu

Karnety:

  • 449 PLN / 399 PLN* Regular Tickets – do 31 sierpnia 
  • 499 PLN / 449 PLN* Final Call Tickets – od 1 września do festiwalu

* bilety dla Patronek i Patronów Radia 357

KUP: https://www.eventim.pl/eventseries/inside-seaside-festival-2024-3527225/

Scroll to Top