Inside Seaside 2024 ogłasza polską jedenastkę!

Do programu festiwalu dołączają: Artur Rojek, Vito Bambino, Daria ze Śląska, Skubas, Kasia Lins, Spięty, Rusted Teeth, JAD, Lor, Sad Smiles oraz USO 9001.

Po ogłoszeniu zagranicznych artystów, Inside Seaside przedstawia polską jedenastkę, którą zobaczymy na drugiej edycji festiwalu w gdańskich halach AmberExpo w dniach 9 i 10 listopada 2024.

Na największej ze scen, Gdańsk Stage, usłyszymy Artura Rojka – jedną z najbardziej znanych postaci na polskiej scenie muzycznej. Artysta od zawsze nagrywa piosenki, obok których nie można przejść obojętnie, a takie utwory jak “Syreny” czy “Bez końca” odbiły się na polskiej scenie szerokim echem i zachwycają słuchaczy do dziś. Daria ze Śląska za wydany w kwietniu 2023 roku album „Tu była” otrzymała aż dwa Fryderyki, a do Gdańska przyjedzie po premierze drugiej płyty „Na południu bez zmian”, której melancholia idealnie sprawdza się nad Bałtykiem.

W podróż w głąb ludzkich doświadczeń uczestników i uczestniczki Inside Seaside zabierze Skubas, który swoje pełne emocji teksty śpiewa w akompaniamencie czasem czułych i delikatnych, a czasem mrocznych, brudnych, niemal grunge’owych kompozycji. Wyjątkowe spojrzenie na alternatywny pop zaprezentuje jedyny w swoim rodzaju Vito Bambino.

Na ERGO Hestia Theatre Stage uczestnicy i uczestniczki festiwalu będą mieć okazję, by odkryć różne oblicza i brzmienia polskiej muzyki. Pojawi się tam Kasia Lins, której ostatnia, bardzo dobrze przyjęta płyta „Omen” jest zbiorem opowieści o nieudanej miłości, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach – a jej koncerty to niezwykle audiowizualne doświadczenia. Spięty zaczynał z Lao Che, a od kilku lat gra solo. Jego najnowsza płyta, „Heartcore”, może zaskoczyć intymnością, ale i niezwykłym przyjęciem – utwór „Blue” od 30 tygodni gości w peletonie Listy Piosenek 357. Z Podlasia przyjedzie duet Rusted Teeth, który w swojej muzyce łączy grunge z emo i mocniejszymi, rytmicznymi akcentami, co nadaje jej oryginalnego brzmienia.

Na znajdującej się piętro wyżej Upstage zagra JAD – zespół, który gra krótko, ale intensywnie. Inspirując się polskim punk rockiem z lat 80-tych, gra prosto i brudno, a do tego dorzuca bezpośredniość polskich tekstów. Jego całkowitym przeciwieństwem będzie zespół Lor, którego niezwykła więź, prawdziwość i szczerość sprawia, że trudno całkowicie nie zatopić się w jego brzmieniu. Sad Smiles to najmłodszy zespół na tegorocznej edycji Inside Seaside, którego siłą są występy na żywo. Polską jedenastkę zamyka USO 9001 – żonglujący gatunkami, czerpiący z jazzu, hip-hopu, gitarowych piosenek i punk-rocka zespół, który w organizowanym przez Gazetę Wyborczą plebiscycie Sanki został ogłoszony jedną z najbardziej obiecujących grup. 

Polska jedenastka dołącza do wcześniej ogłoszonych zespołów: IDLES, Black Pumas, RY X i The Last Dinner Party.

Przed nami kolejne ogłoszenia – zarówno artystów z Polski jak i zagranicy.

Druga edycja Inside Seaside odbędzie się 9-10 listopada w halach AmberExpo w Gdańsku, pod których dachem będzie można uczestniczyć w koncertach i licznych wydarzeniach towarzyszących. 

W sprzedaży są bilety jednodniowe w cenach: 

  • 299 PLN / 249 PLN* Regular Tickets – do 31 sierpnia 
  • 349 PLN / 299 PLN* Final Call Tickets – od 1 września do festiwalu

Karnety:

  • 449 PLN / 399 PLN* Regular Tickets – do 31 sierpnia 
  • 499 PLN / 449 PLN* Final Call Tickets – od 1 września do festiwalu

* bilety dla Patronek i Patronów Radia 357

KUP: https://www.eventim.pl/eventseries/inside-seaside-festival-2024-3527225/

Scroll to Top