Moda na Inside Seaside

W przestrzeniach AmberExpo zapraszamy na spotkanie z wyjątkowymi projektami autorstwa Bohozone, Reinkreacja, Codezero, Kutahouse i Isonmeto marki, które stawiają nie tylko na wysokiej jakości materiały, ale produkcję upcyclingową i działalność w duchu zero waste.

Inside Seaside odsłania kolejne przestrzenie, które pojawią się w halach AmberExpo. Poza programem muzycznym, kinem i wystawami, w strefie MODA chcemy Wam zaprezentować najciekawszych polskich projektantów i projektantki. Efekt ich twórczości to nie tylko wysokiej jakości, oryginalne materiały – ale również produkcja w duchu zero waste, opierająca się na upcyclingu, czyli wykorzystywaniu ubrań pozyskanych z rynku wtórnego.

ReinKreacja to marka stworzona przez Kasię Chojnacką i Marię Marcinkowską, która odwołuje się do klasyki oraz minimalistycznych i nowoczesnych form. Od samego początku projektują ubrania o charakterze „sportowej elegancji”, przełamując je zaskakującymi detalami czy asymetrycznymi krojami. Ich znakiem rozpoznawczym jest czerń – od samego początku projektują wszystkie kolekcje tylko w tym kolorze.

Codezero tworzą produkty z wytrzymałych tkanin żaglowych. Dzięki temu żeglarski klimat pojawia się w miejscach i sytuacjach dotychczas dla niego niedostępnych, takich jak ogród, biuro, plaża, trening, zakupy, czy nawet narty. Ich wyroby to wyjątkowa funkcjonalność, niezawodne materiały i solidne polskie wykonanie – a pod hasłem „Drugie życie Twoich żagli” Code Zero mocno angażuje się w ochronę środowiska.

Kuta House to niezależny, awangardowy oraz eksperymentalny brand, którego założycielem jest artysta Robert Kuta. Jego misją jest propagowanie artystycznych przejawów twórczości, unikatowego designu, a w szczególności zrównoważona moda. Duży nacisk kładzie na proste formy, które poprzez eksperyment z dekonstrukcją, nadają ubraniom nowego, wyrazistego charakteru. 

ISONME tworzą uniseksowe, oversizowe marynarki, garnitury, sety, topy, nakrycia głowy oraz akcesoria szyte ręcznie w Polsce. Wszystkie produkty są efektem upcyclingu – powstają z ubrań pozyskanych z rynku wtórnego. Ich zdaniem ekologiczne podejście do mody powinno być standardem, a do tego stawiają na współpracę z lokalnymi artystami/artystkami, tworząc niepowtarzalne kolekcje. BohoZone to autorskie ubrania w klimacie streetwear – wolne i swobodne, bez zasad i zobowiązań – oraz energetycznie kolorowe, pozytywnie zakręcone, ręcznie robione, oryginalne czapy włóczkowe.

Scroll to Top