Kino na Inside Seaside

Inside Seaside ogłasza program filmowy, którego kuratorką została Katarzyna Borowiecką z Radia 357. Na before przed festiwalem zaprasza Octopus Film Festival, który pokaże cztery filmy muzyczne w przestrzeniach Montowni.

Propozycja Kina Inside Seaside ma twórczo odpowiadać temu, co uczestnicy festiwalu zobaczą na koncertowych scenach, dlatego zaprezentowane zostaną  filmy, które będą tętnić muzyką, każdy na swój sposób. Podczas festiwalu będzie można je obejrzeć w Kinie w AmberExpo.

Bardzo się cieszę, że przedpremierowo pokażemy nowy film Olgi Chajdas -„Imago”. Jego akcja toczy się w latach 80. w Trójmieście, w dużej mierze w tamtejszym środowisku muzycznym. Ścieżkę dźwiękową filmu, współczesną, ale mocno zanurzoną w stylistyce lat 80., skomponował Andrzej Smolik – wyjaśnia Katarzyna Borowiecka. – „Chłopi” DK Welchman i Hugh Welchmana to wizualnie oszałamiająca animacja na podstawie noblowskiej powieści Władysława Reymonta. Gęstą, rytmiczną, splatającą tradycję i XXI wiek muzykę do filmu stworzył L.U.C. – Łukasz Rostkowski.

Warto wspomnieć, że “Imago” został uhonorowany Srebrnymi Lwami na zakończonym właśnie 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a “Chłopi” są polskim filmem zgłoszonym do nominacji do Oscara. Nagrody indywidualne otrzymali także odtwórczyni głównej roli, Lena Góra, oraz Andrzej Smolik, autor muzyki.

W ramach części filmowej Inside Seaside odbędą się spotkania z autorami muzyki do prezentowanych filmów – gośćmi festiwalu będą L.U.C. i Andrzej Smolik.

Zapraszamy również na dokumentalne spotkania z PJ Harvey w filmie „PJ Harvey: A Dog Called Money” (reż. Seamus Murphy)  i Frankiem Zappą („Zappa”, reż. Alex Winter). 

Dzień wcześniej, 10 listopada, w ramach swoistego before przed festiwalem, w industrialnych przestrzeniach Foodhall Montownia zobaczymy selekcję filmów, wybranych przez Octopus Film Festival.

Chcieliśmy, żeby filmowy program stanowił możliwie najciekawszą miksturę muzyki i niepokornego kina gatunkowego. W ramach pierwszego dnia pokazów zaprezentujemy cztery filmy, których słucha się równie dobrze, jak i ogląda – opowiada Grzegorz Fortuna, dyrektor programowy festiwalu.

Dwa z nich reprezentują stałe cykle doskonale znane Octopusowym widzom: VHS Hell („Metalowa zemsta”) i Midnight Movies (legendarny „The Rocky Horror Picture Show”). Pozostałe dwa, czyli „Heavy Metal” i „Rock & Rule” to propozycja Octopusowego minicyklu na Inside Seaside – pełnometrażowe filmy animowane przeznaczone dla dorosłych fanów cięższych brzmień z początku lat osiemdziesiątych.

Wstęp na filmy w AmberExpo tylko dla osób posiagających karnety i bilety na Inside Seaside.
Wstęp na filmy w Foodhall Montownia dla osób posiadających karnety (po wcześniejszej rezerwacji) lub po zakupieniu biletów na pojedyncze seanse.

Start sprzedaży i rezerwacji wstepu na filmy w Foodhall Montownia: 9 października o godz. 11.

BILETY / REZERWACJE

Osoby posiadające karnety – postępujcie zgodnie z instrukcją, by zarezerwować swoje wejściówki!

  • W miejscu promocji wpiszcie 14 pierwszych cyfr kodu kreskowego ze swojego Karnetu
  • Zatwierdźcie przyciskiem: Użyj kodu
  • Rezerwujcie bilet i finalizujcie zamówienie zgodnie z instrukcją wyświetlaną na stronie

Pojedyncze bilety – koszt: 15 zł / seans

Partnerem strefy filmowej jest wyłączny dystrybutor filmu „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” – prequel trylogii „Igrzyska śmierci”, nakręconej na podstawie bestsellerowej powieści Suzanne Collins. Akcja „Igrzysk śmierci: Ballady ptaków i węży” toczy się kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami, które znamy z poprzednich filmów. Muzykę napisał wielokrotnie nominowany do Oscara James Newton Howard, a ścieżka dźwiękowa zaroi się od gwiazd.

PROGRAM FILMOWY

Piątek, 10 listopada / Foodhall Montownia + Octopus Film Festival

18.00 Heavy Metal, reż. Gerald Potterton (1981)
20.00 Rock & Rule, reż. Clive A. Smith (1983)
21.45 VHS Hell: Metalowa zemsta, reż. Charles Martin Smith (1986)
23.30 The Rocky Horror Picture Show, reż. Jim Sharman (1975)

Sobota, 11 listopada / Kino, AmberExpo

16.00 Chłopi, reż DK Welchman, Hugh Welchman (2023)
18.30 Imago, reż. Olga Chajdas (2023) (uwaga! zmiana godziny!)

Niedziela, 12 listopada / Kino, AmberExpo

16.00 PJ Harvey. A dog called money, reż  Seamus Murphy (2019)
18.00 Zappa, reż. Alex Winter (2020)

20.15 Panel dyskusyjny – “Czego chce widz?”

  • Łukasz Targosz – kompozytor muzyki do filmów i seriali
  • Justyna Ducka – aktorka 
  • Dawid Muszyński – redaktor naczelny NaEkranie.pl
  • Daniel Muniowski – StrefaCzytacza.pl

Prowadzenie: Paweł Sołtys 

Na pierwszej edycji Inside Seaside, nowego indoorowego festiwalu w Polsce, zagrają m.in. MILKY CHANCE, GIRL IN RED, NOTHING BUT THIEVES, TOM ODELL i inni – łącznie około 30 artystów z Polski i ze świata.

Szczegółowy PROGRAM

Bilety: Eventim

Scroll to Top