ERGO Hestia na Inside Seaside

Sponsorem tytularnym Theatre Stage jest ERGO Hestia. W ramach Inside Seaside odbędzie się wystawa Asymmetry by Artystyczna Podróż. ERGO Hestia zaprasza także na dyskusję z jednym z laureatów Literackiej Podróży Hestii.

Na pierwszej edycji Inside Seaside, nowego indoorowego festiwalu w Polsce, zagrają także m.in. MILKY CHANCE, GIRL IN RED, NOTHING BUT THIEVES, TOM ODELL i inni. Łącznie usłyszymy około 30 artystów z Polski i ze świata. We współpracy z ERGO Hestia, festiwal zaprasza także na wystawę Asymmetry by Artystyczna Podróż oraz dyskusję o literaturze.

ERGO Hestia została sponsorem tytularnym Theatre Stage. To scena, na której zagrają m.in. NILS FRAHM, przedstawiciel niekonwencjonalnego podejścia do muzyki ambientowej, grupa SHAME, bezkompromisowi reprezentanci brytyjskiej sceny post-punkowej oraz LESZEK MOŻDŻER.

ERGO Hestia zadba także o program części wizualnej na festiwalu. W specjalnie zaadaptowanych salach AmberExpo będzie można zobaczyć wystawę Asymmetry by Artystyczna Podróż. To inicjatywa zorganizowana pod patronatem ERGO Hestii i Fundacji Artystyczna Podróż Hestii, która promuje artystów w ich naturalnym żywiole – Internecie. Ideą konkursu jest przeniesienie wirtualnej twórczości na jak najbardziej realne ściany polskich galerii sztuki.

Tegoroczna edycja wystawy poświęcona jest tematowi asymetrii rozumianej nie tylko jako właściwość obiektów i zdarzeń, ale pojęcie, które można intepretować w plastyczny sposób. Z kilkuset nadesłanych zgłoszeń, jury konkursowe wyłoniło 31 prac, które zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu Inside Seaside.

Do tej pory aktywnie wspieraliśmy przede wszystkim literatów i artystów sztuk wizualnych. Teraz przyszedł czas na muzykę – podkreśla Maria Rosa, Prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii oraz Dyrektorka Marketingu i PR w ERGO Hestii. – Chcemy być blisko rodzimych artystów, dlatego cieszymy się, że pomimo międzynarodowego charakteru festiwalu, usłyszymy także sporo polskich zespołów. W tym te, które są mocno zakorzenione w trójmiejskiej scenie muzycznej.

ERGO Hestia zaprasza także na dyskusję o literaturze – jej gościem będzie jeden z laureatów Literackiej Podróży Hestii. To konkurs organizowany od 2021 roku przez Fundację Artystyczna Podróż Hestii w partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej. Jego celem jest wyróżnienie autorów i autorek klasycznych form: powieści, powieści graficznych i opowiadań, napisanych z myślą o młodych czytelnikach i czytelniczkach. Kapituła wybiera tytuły, które mają szansę pozostać na długo w kanonie literatury dziecięco-młodzieżowej.  Fundatorem nagrody dla zwycięzcy jest ERGO Hestia.

Scroll to Top