Drugie ogłoszenie artystów

Girl in Red, Ezra Collective oraz 11 polskich zespołów dołącza do programu Inside Seaside.

Do programu festiwalu dołącza norweska piosenkarka GIRL IN RED, określana mianem ikony queer, która w swoich gitarowych piosenkach nie boi się podejmować trudnych tematów. Pierwszy dzień festiwalu zamkną EZRA COLLECTIVE, przedstawiciele kwitnącej, brytyjskiej sceny jazzowej, którzy w swoją muzykę  z powodzeniem wplatają elektronikę i hip-hop.

Na Inside Seaside wystąpi też ANIA LEON, autorka mrocznych i elektronicznych brzmień; JANN, który łączy ambitny pop z muzyką alternatywną oraz THE STUBS, którzy mówią o sobie, że grają „rock’n’roll przy niskim budżecie”.

Na Inside Seaside zagości również silna trójmiejska reprezentacja, która z powodzeniem odnosi sukcesy w Polsce i za granicą. Do line-up’u dołączają m.in.  post-punkowa TRUPA TRUPA, którzy w swojej twórczości łączą psychodeliczne inspiracje Fugazi i Velvet Underground, oraz ARTIFICIALICE, tegoroczna laureatka plebiscytu Sanki Gazety Wyborczej. To projekt Alicji Sobstyl, w którym muzyka elektroniczna łączy się z akustycznym brzmieniem kontrabasu, perkusji i saksofonu. 

Na festiwalu usłyszymy także WOJTEK MAZOLEWSKI gra YUGEN 2, którego wieloosobowe ensembleł pełen gości czerpie z brzmień lat 60. i 70. oraz ZESPÓŁ SZTYLETY, który wydaje drugą płytę łączącą inspiracje noise-rockiem i post-hardcore. Muzyki na styku elektroniki, jazzu i folku będzie można posłuchać na rytmicznym i żywiołowym koncercie IMMORTAL ONION oraz występie tajemniczej grupy HÈR, która tworzy mroczną, transową muzykę insiprowaną Islandią

Program uzupełnią artyści wybrani przez redakcję Radia 357: fascynujący się amerykańską sceną funkową i soulową lat 70. P.UNITY oraz NANGA – zespół założony przez Macieja Dzierżanowskiego i Filipa Różańskiego z Lao Che oraz Magdę Dubrowską, znaną m.in. Gang Śródmieście.

BILETY
Karnety: 449 PLN / 357 PLN (Patroni i Patronki Radia 357) *
Bilety jednodniowe: 299 PLN  / 249 PLN (Patroni i Patronki Radia 357) *

OGŁOSZONY PROGRAM:

GIRL IN RED ● NOTHING BUT THIEVES ● TOM ODELL ● EZRA COLLECTIVE ● NILS FRAHM ● SLEAFORD MODS ● SHAME ● BLACK HONEY ● KIM NOWAK ● KAŚKA SOCHACKA ● ANIA LEON ● TRUPA TRUPA ● ARTIFICIALICE JANN ● WOJTEK MAZOLEWSKI gra YUGEN 2 THE STUBS ● BARTEK WĄSIK plays RADIOHEAD ● DAWID TYSZKOWSKI ● IMMORTAL ONION ● LESZEK MOŻDŻER ● KURY grają P.O.L.O.V.I.R.U.S. ● ZESPÓŁ SZTYLETY ● HÈR ● P.UNITY ● NANGA

KUP BILETY na stronie naszego partnera Eventim.

* ceny nie zawierają opłat serwisowych Eventim

Scroll to Top