Strefa Rozmów 357 na Inside Seaside

Wśród gości m.in. Anita Werner, Abelard Giza, Andrzej Dragan, Zbigniew Hołdys, a wśród prowadzących m.in.: Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Agnieszka Szwajgier, Michał Olszański, Katarzyna Pruchnicka, Piotr Stelmach

Dziennikarze Radia 357 i ich Goście serdecznie zapraszają na drugą już odsłonę Strefy Rozmów Radia 357 podczas festiwalu Inside Seaside 2024. I tym razem możemy liczyć na dużą różnorodność w doborze zarówno gości, jak i tematów. Będzie więc i na poważnie i trochę z przymrużeniem oka, będzie o tym, co nas trapi i co nas kręci, o szybko zmieniającym się świecie w kontekście zarówno politycznym, społecznym, jak i filmowym. O życiu, miłości, sporcie, muzyce i polityce.

To, co działo się w Strefie Rozmów Radia 357 podczas pierwszej edycji Inside Seaside przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Ze względu na tak duże zainteresowanie zdecydowaliśmy się w tym roku na powiększenie strefy, by zapewnić wszystkim więcej przestrzeni i komfortu – mówi Marta Woźniak z Radia 357, odpowiedzialna za strefy pozamuzyczne podczas Inside Seaside. – Po pierwszej edycji festiwalu stało się jasne, że Inside Seaside powinien kontynuować obrany kierunek, oferując nie tylko udział w koncertach, ale również dając możliwość zetknięcia się ze słowem, filmem, sztuką i wieloma innymi atrakcjami. Taka różnorodność czyni to wydarzenie niezwykle kompletnym, wielowymiarowym i wyznacza nowy kierunek na rynku festiwali w Polsce.

Każdy kto weźmie udział w festiwalu, będzie mógł wziąć udział w spotkaniach prowadzonych przez dziennikarki i dziennikarzy związanych z Radiem 357 – wśród gospodarzy rozmów będą Kuba Strzyczkowski, Marek Niedźwiecki, Agnieszka Szwajgier, Piotr Stelmach, Katarzyna Pruchnicka, Patrycjusz Wyżga, Anna Tatarska, Tomasz Gorazdowski, Michał Olszański, Marcin Klimkowski oraz Michał Żakowski.

Wśród zaproszonych gości pojawią się:

Joanna Flis – psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka uzależnień, neuroterapeutka. Autorka takich książek jak „Madame Monday. Po dorosłemu” i „Co ze mną nie tak? O życiu w dysfunkcyjnym domu, środowisku, w Polsce i o tym, jak sobie z tym (nie) radzimy”. Zajmuje się popularyzowaniem wiedzy na temat zdrowia psychicznego w mediach oraz na łamach czasopism popularnonaukowych.

Justyna Poznańska – ekspertka z dziedziny psychologii śledczej, biegła sądowa, profilerka. Opiniowała i wspomagała śledczych w procesie wykrywczym w ponad 400 sprawach, dotyczących m.in.: zabójstw, samobójstw, podpaleń, rozbojów, aktów pedofilii, zaginięć, uprowadzeń dla okupu oraz w sprawach, dotyczących przestępczości narkotykowej z terenu całego kraju.

Maciej Wisławski – legenda polskiego sportu samochodowego. Jeden z najbardziej utytułowanych i doświadczonych pilotów rajdowych w Polsce. Rajdowy Mistrz Europy 1997, czternastokrotny Mistrz Polski. W 1998 startował w eliminacjach Rajdowych Mistrzostw Świata. W 2009 roku zdobył tytuł Wicemistrza Rally America. Ściga się do dzisiaj pilotując największych polskich kierowców rajdowych.

Zbigniew Hołdys – wokalista, muzyk, kompozytor, poeta, legenda polskiego rocka. W latach 1977 – 1991 był liderem, kompozytorem i gitarzystą zespołu Perfect, który współzałożył. Skomponował między innymi: „Autobiografię”, „Chcemy być sobą”, „Nie płacz Ewka”, „Ale w koło jest wesoło”.

Abelard Giza – jeden z najzabawniejszych ludzi w Polsce, stand-uper, komik, scenarzysta. Założyciel i lider nieistniejącego już Kabaretu Limo. Autor książek „Zagłada i czekoladki”, „Otworzyć po mojej śmierci” oraz słuchowiska „Mucha Lena”.

Anita Werner – dziennikarka telewizyjna, prowadzi „Fakty TVN” i „Fakty po Faktach” w TVN24. Laureatka wielu branżowych nagród m.in. Wiktorów, Mediatorów i Telekamer. Dwa razy nominowana do nagrody „Dziennikarz Roku”, magazynu Press. W 2020 roku, razem z Michałem Kołodziejczykiem, napisała bestsellerową książkę „Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka”.

Agnieszka Bryc – politolożka, adiunktka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przewodnicząca Rady Ośrodka Studiów Wschodnich. Specjalizuje się w problematyce współczesnej Rosji oraz bezpieczeństwie Izraela. Publicystka Nowej Europy Wschodniej Online oraz Polityki.

Andrzej Dragan – profesor fizyki teoretycznej i laureat kilkudziesięciu nagród za działalność naukową oraz fotograficzną, filmową i muzyczną. Jest współautorem pracy „Kwantowa zasada względności”, która może okazać się największym przełomem w rozumieniu teorii kwantowej od czasów Einsteina. Wykładowca na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (FUW) i profesor wizytujący na Narodowym Uniwersytecie Singapuru (NUS).

Kamila Tarabura i Katarzyna Warzecha – reżyserki, serialu „Absolutni debiutanci”. Współpracowały z Agnieszką Holland przy filmie „Zielona granica”. We wrześniu do kin wszedł filmowy debiut Kamili Tarabury pt. „Rzeczy niezbędne”, w którym główne role zagrały Dagmara Domińczyk i Katarzyna Warnke. W roku 2021 dokumentalny short Katarzyny Warzechy „We have one heart” (prod. Studio Munka) został uznany za najczęściej pokazywany polski dokument na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie.

Patrycja Wonatowska – psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka, edukatorka seksualna, wykładowczyni, ekspertka Sexedpl, współtwórczyni Instytutu Pozytywnej Seksualności i podcastu #seksozoficznie. Swoją pracę poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego.

Pełen program Strefy Rozmów:

Piotr Stelmach + Anita Werner
Rock’n’rollowo o dziennikarstwie i dziennikarsko o rock’n’rollu

Katarzyna Pruchnicka + Joanna Flis
Dorośli, ale czy dojrzali? Pokolenie “wewnętrznego dziecka”

Agnieszka Szwajgier + Justyna Poznańska
Czy platformy streamingowe zamieniają nas w potencjalnych morderców?

Kuba Strzyczkowski + Abelard Giza
Czy optymizm to jest opłacalna sprawa?

Marek Niedźwiecki + Zbigniew Hołdys
“Chcemy być sobą”, czyli o fenomenie polskiego rocka lat 80.

Michał Olszański + Michał Pol oraz uczestnicy Igrzysk Paralimpijskich: Barbara Bieganowska-Zając, Karolina Pęk i Michał Kotkowski
Wygrać w życiu i na arenie, czyli jak niemożliwe staje się możliwe.

Patrycjusz Wyżga + Andrzej Dragan
„Przyjaciół trzymaj blisko, a wrogów jeszcze bliżej’ – ludzkość kontra sztuczna inteligencja.

Marcin Klimkowski + Patrycja Wonatowska
O wolności w seksie i miłości. Jak wyglądają związki XXI wieku?

Tomasz Gorazdowski + Maciej Wisławski
Pilot myli się tylko raz, a najlepiej jak nie myli się wcale… czyli życie wysokiego ryzyka.

Anna Tatarska + Kamila Tarabura i Katarzyna Warzecha
Absolutne debiutantki, czyli jak widzą świat reżyserki młodego pokolenia.

Michał Żakowski + Agnieszka Bryc
Jak się dzisiaj walczy o rząd dusz? Świat po wyborach w Ameryce.

Druga edycja Inside Seaside odbędzie się 9-10 listopada w halach AmberExpo w Gdańsku, pod których dachem będzie można uczestniczyć w koncertach i licznych wydarzeniach towarzyszących. W programie muzycznym znaleźli się IDLES, Black Pumas, The Last Dinner Party, RY X, Hania Rani, SPRINTS, Kerala Dust, Kevin Morby, Christian Lee Hutson, Artur Rojek, Daria ze Śląska, Skubas, Vito Bambino, Kasia Lins, Rusted Teeth, JAD, Lor, Sad Smiles i USO 9001.

W sprzedaży są bilety jednodniowe w cenach:

349 PLN / 299 PLN* Final Call Tickets – od 1 września do festiwalu

oraz karnety w cenach:

499 PLN / 449 PLN* Final Call Tickets – od 1 września do festiwalu

* bilety dla Patronek i Patronów Radia 357

KUP: https://www.eventim.pl/eventseries/inside-seaside-festival-2024-3527225/

Scroll to Top