The Last Dinner Party

Glam rock, inspiracje płynące z gotyku, zadymionych klubów wschodniego Londynu i nowej fali. Pełne różnorodności, drapieżnego brzmienia i wyjątkowej, kobiecej siły The Last Dinner Party dołączają do line-up’u Inside Seaside 2024 – będzie to pierwszy występ grupy w Polsce! 

Artystki mieszkają i nagrywają w Londynie, a o ich debiutanckim albumie “Prelude to Ecstasy” – wydanym na początku lutego 2024 – mówi się, że otworzył zupełnie nowy rozdział w historii indie rocka. Pochodzące z niego single „Nothing Matters”, „Sinner”, „My Lady of Mercy”, „On Your Side” czy „Caesar on a TV Screen” podbiły gitarowe listy przebojów na całym świecie, a oczy krytyków i branży muzycznej skupiły się właśnie na nich. 

Koncerty zespołu to niemal spektakle; pełne emocji, muzycznej podróży i niezapomnianych wrażeń. Na długo zapadają w pamięć i dają wrażenie uczestnictwa w czymś z jednej strony bardzo osobistym, a z drugiej – mocno hedonistycznym. Barokowy pop połączony z wyrazistym wizerunkiem i świeżością brzmienia sprawiają, że o zespole mówi się w kontekście prawdziwej, rockowej rewolucji. Prasa muzyczna opisuje je jako “wahadło między ekstremami ludzkich emocji, od ekstazy i pasji aż do subtelności bólu”. 

Scroll to Top