Strefa Rozmów 357

Organizowany przez Agencję Live oraz Radio 357 Inside Seaside to nie tylko muzyka, ale także wartość, która jest istotą każdego radia – czyli słowo! Dziennikarze Radia 357 i ich goście serdecznie zapraszają na drugą już odsłonę Strefy Rozmów Radia 357 w trakcie festiwalu Inside Seaside 2024.

I tym razem możemy liczyć na dużą różnorodność w doborze zarówno rozmówców, jak i tematów. Będzie i na poważnie, i trochę z przymrużeniem oka; będzie o tym, co nas trapi i co nas kręci, o szybko zmieniającym się świecie w kontekście polityki, społeczeństwa i filmu.

Każdy, kto weźmie udział w festiwalu, będzie mógł wziąć udział w spotkaniach prowadzonych przez dziennikarki i dziennikarzy związanych z Radiem 357.

PROGRAM

Sobota, 9 listopada

16:45-17:15
Marek Niedźwiecki i Zbigniew Hołdys
„Chcemy być sobą”, czyli o fenomenie polskiego rocka lat 80.

17:30-18:00
Katarzyna Pruchnicka i Joanna Flis
Dorośli, ale czy dojrzali? Pokolenie “wewnętrznego dziecka.”

18:00-18:30
Patrycjusz Wyżga i Andrzej Dragan
„Przyjaciół trzymaj blisko, a wrogów jeszcze bliżej” – ludzkość kontra sztuczna inteligencja.

18:30-19:00
Michał Żakowski i Agnieszka Bryc
Jak się dzisiaj walczy o rząd dusz? Świat po wyborach w Ameryce.

20:15-20:45
Tomasz Gorazdowski i Maciej Wisławski
„Pilot myli się tylko raz, a najlepiej jak nie myli się wcale”… czyli życie wysokiego ryzyka.

22:00-22:30
Agnieszka Szwajgier i Justyna Poznańska
Czy platformy streamingowe zamieniają nas w potencjalnych morderców?

Niedziela, 10 listopada

16:45-17:15
Kuba Strzyczkowski Abelard Giza
Czy optymizm to jest opłacalna sprawa?

17:30-18:00
ERGO Hestia zaprasza: Michał Olszański i polscy paralimpijczycy: Barbara Bieganowska-Zając, Karolina Pęk oraz 
Michał Kotkowski
Wygrać w życiu i na arenie, czyli jak niemożliwe staje się możliwe.

18:30-19:00
Anna Tatarska oraz Kamila Tarabura i Katarzyna Warzecha
Absolutne debiutantki, czyli jak świat widzą reżyserki młodego pokolenia.

20:15-20:45
Piotr Stelmach i Anita Werner
Rock’n’rollowo o dziennikarstwie i dziennikarsko o rock’n’rollu.

22:00-22:30
Marcin Klimkowski i Patrycja Wonatowska
O wolności w seksie i miłości. Jak wyglądają związki XXI wieku?

Wśród zaproszonych gości pojawią się:

Joanna Flis – psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka uzależnień, neuroterapeutka. Autorka książek takich jak: „Madame Monday. Po dorosłemu” i „Co ze mną nie tak? O życiu w dysfunkcyjnym domu, środowisku, w Polsce i o tym, jak sobie z tym (nie) radzimy”. Zajmuje się popularyzowaniem wiedzy na temat zdrowia psychicznego w mediach oraz na łamach czasopism popularnonaukowych. 

Justyna Poznańska – ekspertka z dziedziny psychologii śledczej, biegła sądowa, profilerka. Opiniowała i wspomagała śledczych w procesie wykrywczym w ponad 400 sprawach, dotyczących m.in.: zabójstw, samobójstw, podpaleń, rozbojów, aktów pedofilii, zaginięć, uprowadzeń dla okupu oraz w sprawach dotyczących przestępczości narkotykowej na terenie całego kraju. 

Maciej Wisławski – legenda polskiego sportu samochodowego. Jeden z najbardziej utytułowanych i doświadczonych pilotów rajdowych w Polsce. Rajdowy Mistrz Europy 1997, czternastokrotny Mistrz Polski. W 1998 startował w eliminacjach Rajdowych Mistrzostw Świata. W 2009 roku zdobył tytuł Wicemistrza Rally America. Ściga się do dzisiaj, pilotując największych polskich kierowców rajdowych.

Zbigniew Hołdys – wokalista, muzyk, kompozytor, poeta, legenda polskiego rocka. W latach 1977 – 1991 był liderem, kompozytorem i gitarzystą zespołu Perfect, który współzałożył. Skomponował między innymi: „Autobiografię”, „Chcemy być sobą”, „Nie płacz Ewka”, „Ale w koło jest wesoło”. 

Abelard Giza – jeden z najzabawniejszych ludzi w Polsce, stand-uper, komik, scenarzysta. Założyciel i lider nieistniejącego już Kabaretu Limo. Autor książek „Zagłada i czekoladki”, „Otworzyć po mojej śmierci” oraz słuchowiska „Mucha Lena”.

Anita Werner – dziennikarka telewizyjna, prowadzi „Fakty TVN” i „Fakty po Faktach” w TVN24. Laureatka wielu branżowych nagród m.in. Wiktorów, Mediatorów i Telekamer. Dwa razy nominowana do nagrody „Dziennikarz Roku”, magazynu Press. W 2020 roku, razem z Michałem Kołodziejczykiem, napisała bestsellerową książkę „Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka”.

Agnieszka Bryc – politolożka, adiunktka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przewodnicząca Rady Ośrodka Studiów Wschodnich. Specjalizuje się w problematyce współczesnej Rosji oraz bezpieczeństwie Izraela. Publicystka Nowej Europy Wschodniej Online oraz Polityki. 

Andrzej Dragan – profesor fizyki teoretycznej i laureat kilkudziesięciu nagród za działalność naukową, fotograficzną, filmową i muzyczną. Jest współautorem pracy „Kwantowa zasada względności”, która może okazać się największym przełomem w rozumieniu teorii kwantowej od czasów Einsteina. Wykładowca na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (FUW) i profesor wizytujący na Narodowym Uniwersytecie Singapuru (NUS).

Kamila Tarabura i Katarzyna Warzecha – reżyserki, serialu „Absolutni debiutanci”. Współpracowały z Agnieszką Holland przy filmie „Zielona granica”. We wrześniu do kin wszedł filmowy debiut Kamili Tarabury pt. „Rzeczy niezbędne”, w którym główne role zagrały Dagmara Domińczyk i Katarzyna Warnke. W roku 2021 dokumentalny short Katarzyny Warzechy „We have one heart” (prod. Studio Munka) został uznany za najczęściej pokazywany polski dokument na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie.

Patrycja Wonatowska – psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka, edukatorka seksualna, wykładowczyni, ekspertka Sexedpl, współtwórczyni Instytutu Pozytywnej Seksualności i podcastu #seksozoficznie. Swoją pracę poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego. 

Scroll to Top