Strefa Mody

Poza programem muzycznym, kinem i wystawami, w strefie MODA chcemy Wam zaprezentować najciekawszych polskich projektantów i projektantki. Efekt ich twórczości to nie tylko wysokiej jakości oryginalne materiały, ale także produkcja w duchu zerowaste, opierająca się na upcyclingu, czyli wykorzystywaniu ubrań pozyskanych z rynku wtórnego.

ReinKreacja to marka stworzona przez Kasię Chojnacką i Marię Marcinkowską, która odwołuje się do klasyki oraz minimalistycznych i nowoczesnych form. Od samego początku projektują ubrania o charakterze „sportowej elegancji”, przełamując je zaskakującymi detalami oraz asymetrycznymi krojami. Ich znakiem wyróżniającym jest kolor czarny – od samego początku początku projektują wszystkie kolekcje w tym kolorze.

Codezero tworzą produkty z wytrzymałych tkanin żaglowych. Dzięki temu żeglarski klimat pojawia się w miejscach i sytuacjach dotychczas dla niego niedostępnych, takich jak ogród, biuro, plaża, trening, zakupy, czy nawet narty. Ich wyroby to wyjątkowa funkcjonalność, niezawodne materiały i solidne polskie wykonanie, a pod hasłem „Drugie życie Twoich żagli” Code Zero angażuje się mocno w ochronę środowiska.

Kuta House to niezależny, awangardowy oraz eksperymentalny brand którego założycielem jest artysta Robert Kuta. Jego misją jest propagowanie artystycznych przejawów twórczości, unikatowego designu, a w szczególności zrównoważona moda. Duży nacisk położony jest na proste formy które poprzez eksperyment z dekonstrukcja nadają ubraniom nowego i wyrazistego charakteru. 

ISONME tworzą uniseksowe, oversizowe marynarki, garnitury, sety, topy, nakrycia głowy oraz akcesoria szyte ręcznie w Polsce. Wszystkie produkty są efektem upcyclingu – powstają z ubrań pozyskanych z rynku wtórnego. Ich zdaniem ekologiczne podejście do ubrań powinno być standardem, a do tego stawiają na współpracę z lokalnymi artystami/artystkami, tworząc niepowtarzalne kolekcje. 

BohoZone to autorskie ubrania w klimacie streetwear, wolne i swobodne, bez zasad i zobowiązań oraz mega energetycznie kolorowe, pozytywnie zakręcone, ręcznie robione oryginalne czapy włóczkowe

Scroll to Top