Strefa Rozmów 357

IZapraszamy na cykl rozmów publicystycznych w Strefie Rozmów Radia 357!

Każdy kto pojawi się na festiwalu z biletem lub karnetem będzie mógł wziąć udział w spotkaniach prowadzonych przez dziennikarki i dziennikarzy związanych z Radiem 357 – wśród gospodarzy rozmów będą Kuba Strzyczkowski, Marek Niedźwiecki, Anna Dudzińska, Michał Olszański, Tomasz Gorazdowski, Agnieszka Szwajgier, Marcin Łukawski i Michał Żakowski.

Wśród zaproszonych gości pojawią się:

Zbigniew Preisner – jeden z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej i teatralnej, który przez kilkanaście lat współpracował z Krzysztofem Kieślowskim oraz Agnieszką Holland, tworząc ścieżki dźwiękowe do filmów takich jak: “Trzy kolory” (trylogia), “Podwójne życie Weroniki”, “Olivier, Olivier” i wielu innych. 

Paweł Reszka – wielokrotnie nagradzany dziennikarz prasowy, reportażysta i korespondent wojenny. Twórca literackich reportaży. Za swą twórczość otrzymał szereg prestiżowych nagród i wyróżnień. Autor takich książek jak m.in. “Chciwość”, “Stan krytyczny” czy “Mali bogowie”.

Piotr Pogon – maratończyk, triathlonista, pierwszy człowiek w historii sportu, który po onkologicznej resekcji płuca ukończył zawody triathlonowe „Ironman Kalmar” w Szwecji. Laureat nagrody National Geographic Traveler w kategorii “Wyczyn Roku 2011”, współautor książki „Umarłem cztery razy”. 

Radomir Wit – znany ze swojej dociekliwości i rzetelności dziennikarz telewizyjny i radiowy, reporter polityczny i korespondent sejmowy TVN 24. Twórca i prowadzący programu „Kampania #BezKitu”. Autor wydanej niedawno książki „Sejm wita, czyli czego nam nie mówią politycy?”

Tomasz Rożek – fizyk, który w wyniku serii fortunnych zdarzeń stał się jednym z najpopularniejszych dziennikarzy naukowych w Polsce. Założyciel Fundacji „Nauka. To lubię”. Na antenie Radia 357 prowadzi cykl “Pytania z księżyca”.

Jan Gołębiowski – ceniony profiler kryminalny, psycholog i biegły sądowy. Autor wielu publikacji, w tym pierwszej w Polsce monografii na temat profilowania kryminalnego, bohater serialu dokumentalnego „Zawód: Profiler”.

Joanna Gutral – psycholożka i psychoedukatorka, autorka popularnego podcastu „Gutral gada”, za który otrzymała Nagrodę Publiczności w konkursie Podcast Roku 2022. Porusza w nim wątki związane ze zdrowiem psychicznym, dobrostanem, relacjami i rozwojem osobistym.

Robert Konieczny – architekt, wizjoner, wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą. Projekt From The Gardens House z jego pracowni został uznany za najpiękniejszy dom jednorodzinny na świecie. 

11 listopada (sobota)

16.30 – 17.00 Michał Olszański i Joanna Gutral
„Co to stan? Ten DOBROSTAN”

17.30 – 18.00 Tomasz Gorazdowski i Piotr Pogon 
„Jak cztery razy wygrać ze śmiercią?”

18.00 – 18.30 Anna Dudzińska i Robert Konieczny
„Czy każdy może być wizjonerem?”

19.15 – 19.45 Kuba Strzyczkowski i Radomir Wit
„Czy polityk prawdę Ci powie?”

20.15-20.45 Piotr Stelmach i Matylda Damięcka & Radek Łukasiewicz
„Nie jesteś rozpoznawalny, nie żyjesz?”

12 listopada (niedziela)

16.30 – 17.00 Marek Niedźwiecki i Zbigniew Preisner
„Szara Eminencja w przemyśle muzycznym, czyli kto za tym wszystkim stoi?”

17.30 – 18.00 Michał Żakowski i Paweł Reszka
„Zawód: Reporter wojenny, czyli jak niebezpieczeństwo uzależnia”

18.00 – 18.30 Agnieszka Szwajgier i Jan Gołębiowski
„Czy każdy z nas ma zadatki na mordercę?”

19.15 – 19.45 Marcin Łukawski i Tomasz Rożek
„Dlaczego tak bardzo chcemy wiedzieć? Pytania z Księżyca.”

20.15-20.45 Krystian Hanke i Aleksandra Herzyk
“Książkowa rewolucja – po co nam dzisiaj komiks?”

PANEL DYSKUSYJNY W STREFIE KINOWEJ

20.15-20.45 Panel dyskusyjny – “Czego chce widz?”

  • Łukasz Targosz – kompozytor muzyki do filmów i seriali
  • Dorota Kośmicka – producentka filmowa i serialowa
  • Dawid Muszyński – redaktor naczelny NaEkranie.pl
  • Daniel Muniowski – StrefaCzytacza.pl

Prowadzenie: Paweł Sołtys 

Scroll to Top