Igrzyska śmierci

Inside Seaside ogłasza program filmowy, którego kuratorką została Katarzyna Borowiecką z Radia 357. Na before przed festiwalem zaprasza Octopus Film Festival, który pokaże cztery filmy muzyczne w przestrzeniach Montowni. 

Partnerem strefy filmowej jest wyłączny dystrybutor filmu „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” – prequel trylogii „Igrzyska śmierci”, nakręconej na podstawie bestsellerowej powieści Suzanne Collins. Akcja „Igrzysk śmierci: Ballady ptaków i węży” toczy się kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami, które znamy z poprzednich filmów. Muzykę napisał wielokrotnie nominowany do Oscara James Newton Howard, a ścieżka dźwiękowa zaroi się od gwiazd.

Każda saga ma swój początek, a każdy bunt potrzebuje pierwszej iskry. Oto Dziesiąte Głodowe Igrzyska. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i przyszłość Coriolanusa zależy od tego, czy zdoła pokonać konkurentów. Tyle że fortuna nie bardzo mu sprzyja, bo otrzymuje poniżające zadanie. Zostaje mentorem Lucy Gray Baird, dziewczyny z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Ich losy będą od teraz nierozerwalnie ze sobą splecione – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa się walka na śmierć i życie. Poza areną w Coriolanusie zaczyna budzić się współczucie dla skazanej na zgubę trybutki… Czy warto przestrzegać zasad, gdy liczy się tylko przetrwanie za wszelką cenę?

„Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży” w kinach już 17 listopada.

W ramach partnerstwa w niedzielę, 12 listopada o godz. 20.15 zapraszamy na panel dyskusyjny “Czego chce widz?”, którego uczestnikami będą

  • Łukasz Targosz – kompozytor muzyki do filmów i seriali
  • Dorota Kośmicka – producentka filmowa i serialowa
  • Dawid Muszyński – redaktor naczelny NaEkranie.pl
  • Daniel Muniowski – StrefaCzytacza.pl

Prowadzenie: Paweł Sołtys

Scroll to Top